Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Hastalıktan Koruyan Kış Meyveleri

Yazın rafları dolduran birbirinden değişik meyveler, kışın yerini renksiz ama dayanıklı olanlara bırakıyor. C vitamininden zengin içerikleriyle dikkat çeken kış meyveleri güçlü bir bağışıklık sistemi yaratırken, başka birçok hastalıktan korunmaya da yardımcı oluyor.
Hastalıktan Koruyan Kış Meyveleri
Hurma: Lif, yağ ve protein açısından zengin hurmada sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, kükürt, fosfor ve klor da bulunuyor. Ayrıca A vitamini, betakaroten, B1, B2, B3 ve B6 vitaminlerini içeren bu meyve kişiyi kalp ve damar hastalıklardan korumaya yardımcı oluyor; bronşit, öksürük ve soğuk algınlığı şikayetlerini gideriyor.

Muz: Yüksek potasyum seviyesine sahip olan muz, serotonin hormonu yükseltmesi nedeniyle de önem taşıyor. Özellikle ishal dönemlerinde rahatlıkla tüketilebilen ve kaybedilen potasyumun yerine konulmasını sağlayan bu meyve, bağırsak aktivitelerini yavaşlatmaya da yardımcı oluyor.

Nar: Yüksek antioksidan özelliğiyle dikkat çeken nar, zengin bir potasyum, C vitamini, A vitamini ve posa kaynağı. Bu vitaminler sayesinde kalp sağlığını koruyan nar, güçlü bir bağışıklık sisteminin de temelini oluşturuyor. Ayrıca içerdiği besin öğeleriyle kolesterolü düşürücü etki de sağlıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017