Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

HCG Diyeti Nedir? Yan Etkileri Nelerdir?

Amerika’da mucize diyet olarak adlandırılan Hcg, çok hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağlıyor. Bir gebelik hormonu olan Hcg; iştah azaltırken, kas hücrelerinin sayısını azaltmadan yağ yakımına yol açıyor. Ancak bu diyetin yan etkileri de mevcut.
HCG Diyeti Nedir? Yan Etkileri Nelerdir?
Son 20 yıldır Amerika’da hızla artan obezite sonucunda değişik kilo verme tedavi yöntemleri de sık sık gündeme gelmeye başladı. Yapılan çalışmalar insanların sadece yüzde 2’sinin perhiz yaparak başarılı sonuçlar aldığını gösterdi. Geri kalan hastaların yüzde 98’i ise kilo veremiyor, hedeflenen noktaya ulaşamıyor ve verilen kiloları hızlı bir şekilde perhiz bitiminde geri alıyor. Öte yandan sadece egzersiz yaparak kilo kaybı da istenilen sonuçları vermiyor. Değişik çalışmalar bir yıl boyunca perhiz olmadan yapılan egzersiz programlarının, ortalama 100-700 gram arasında kilo kaybına sebep olduğunu gösterdi.

Son zamanlarda binlerce insan hızlı kilo vermeyi vaat eden (ayda 15 kiloya kadar) Hcg diyetine yöneliyor. Aslında Hcg, Amerika’da FDA tarafından kısırlığın tedavisinde kullanılmak üzere onay aldı. Kilo verdirici özelliği ise 1950’lerde İngiliz bir endokrinolog olan Dr. Simeons tarafından keşfildi. Dr. Simeons, gebelik hormonu olarak bilinen Hcg alan hastalarında iştahın azaldığını ve verilmesi en zor olan bölgelerdeki yağlanmaların bile giderildiğini gözlemdi. Hcg hormonunun iştah kapattığı, leptin salımını azalttığı, metabolizma hızını arttırdığı ve en önemlisi de kilo kaybı sırasında kas hücrelerinin sayısını azaltmadan direk yağ hücrelerini hedef aldığı ispatlandı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017