Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

HDI, Acentelere Yeni TKK'yı Anlattı

HDI Sigorta, acenteleri yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili, canlı yayında bilgilendirdi. Yayın süresince acentelerden gelen sorulara da interaktif olarak yanıtladı.
HDI, Acentelere Yeni TKK'yı Anlattı
HDI Sigorta, acente ve eksperlerin yeni Türk Ticaret Kanunu ile ilgili sorularına, bir Sigortamedia kuruluşu olan ve web üzerinden canlı yayında açıklık getirdi. İstanbul Şehir Üniversitesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tekin Memiş’in ‘Yeni Türk Ticaret Kanunu Sigorta Hükümlerine Bakış’ konulu bilgilendirme toplantısı www.hdisigorta.com.tr/tv adresinde canlı olarak yayınlandı.

Yeni TKK ile teklifname sürecinin düzenlendiğini söyleyen Tekin Memiş, yayını izleyen bir katılımcıdan gelen “Acenteye ulaşan teklifnamenin TTK’da belirtilen 30 günlük süre içinde, sigorta şirketine iletilmemesi ve şirketin yükümlülüğünün doğması durumunda, acentenin sorumluluğu mu devreye girecek?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Bu durumda, şirket bu sözleşme ile bağlı olur ve eğer riziko gerçekleşirse şirketin sigortalıya ödeme yapması gerekir. Burada kusur acentenin olduğunda, şirket uğradığı zarardan ötürü acentesine rücü hakkına sahiptir. Acenteler de eğer bu süreye dikkat etmezlerse, tazminat ödemek durumunda kalabilirler.” dedi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017