Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Hemoroid Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Makatta ağrı, kaşıntı, akıntı, makattan kan gelmesi, tuvalette ele gelen şişlik olarak görülen hemoroid, makat bölgesinde yer alan atar ve toplardamarların varisleşmesi ile oluşan şişlik ve memelere denir.
Hemoroid Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Makat bölgesinde yer alan atar ve toplardamarların varisleşmesi ile oluşan şişlik ve memelere hemoroid (basur) denir. Hemoroid hastalığını kolaylaştıran sebepler ailesel yatkınlık, kabızlık ve uzun süre devam eden ishaldir.

Hemoroid hastalığının sıkıntıları ile bağırsak kanseri hastalığının şikayetleri benzerlik gösterdiğinden genel cerrahi uzmanına danışıp muayene olmadan asla ilaç kullanılmamalıdır. Şu noktayı okuyuculara önemle vurgulamak isteriz; bağırsak kanseri bulunan bir hastada aynı zamanda hemoroid hastalığı da olabilir. Hastanın şikayetleri olduğu zaman bir uzman muayenesinden geçilmeden bu şikayetlerin sebebi hemoroidal hastalığa bağlanmamalıdır.

Hemoroid (Basur) hastalığının belirtileri; makatta ağrı, kaşıntı, akıntı, makattan kan gelmesi, tuvalette ele gelen şişlik olarak görülür. Hemoroidler kansere dönüşmez. Ancak hemoroide bağlı rahatsızlıklar bu bölgede görülen bağırsak kanserleri ile benzerlik gösterdiğinden bu şikayetlere sahip olan kişilerin mutlaka bir uzman doktor tarafından muayene edilip, tanının aydınlatılması gerekir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017