Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Her Şeyin Suçlusu Adam Smith!

Her gün hep aynı işi yapmaktan ölesiye sıkılıyoruz. Çok da haklıyız. Hatta, bu halimizin sorumlusu iş bölümünün mucidi Adam Smith bile bize hak veriyor. Ancak Smith’e göre, göze ardı etmemiz bir şey var.
Her Şeyin Suçlusu Adam Smith!
Aynı işi her gün ve sürekli yapmak herkesi çok sıkıyor. Bu halimizin sorumlusu ‘iş bölümü’nün mucidi Adam Smith bile bize hak veriyor. Ancak Smith’e göre, göze ardı etmemiz bir şey var: İş bölümü yüzünden birbirimize duyduğumuz ihtiyaç, hem kendi gereksinimlerimiz için endişe etmememizi hem de barış içinde yaşamamızı sağlıyor.

Çoğu işin sıkıcı olması tesadüf değil. Yaşadığım mahalledeki McDonalds’da çalışan, üstelik yakasındaki işaretlere bakılırsa performansı için üç gümüş yıldız kazanmış bir adamın tek görevi, hamburger ekmeklerine mayonez sürmek.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017