Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Herkes Duty Free’yi Sever!

Gümrüksüz alışveriş noktaları olan Duty Free’ler, Türkiye’de cirosunun geçen yıl yüzde 18 oranında arttırarak 880 milyon Euro’ya çıkardı. Türk kültürünü yansıtan ürünleriyle hızlı bir büyüme trendi yakaladı.
Herkes Duty Free’yi Sever!
‘Everybody loves Duty Free’. Türkçesi; Herkes Duty Free’yi sever. Türkiye’nin en büyük havaalanı İstanbul Yeşilköy Atatürk Havaalanı’na adım atan herkesin gözüne kolaylıkla çarpar bu slogan. Gümrüksüz alışveriş noktaları olarak tanımlanan duty free’nin önemli oyuncularından ATÜ Unfree’nin Atatürk Havaalanı’ndaki şubesinde yazan bu slogan gerçek yaşamda da yerini buldu.

Gümrüksüz alışveriş noktaları Duty Free’ler, son yıllardaki hızlı gelişim ile birlikte ticaretin önemli oyuncuları haline geldi. Eskiden Duty Free denildiğinde akla gelen sigara ve içki ikilisi, bugün kozmetikten gıdaya, tekstilden aksesuara kadar 100 bin çeşitten fazla ürüne yükselmiş durumda.

Pazarın geçen yılki büyüklüğü 880 milyon Euro oldu Türkiye’de. 2010 yılına göre yüzde 18 büyüyen sektörün ilk üç büyük oyuncusu ATU- Unifree, Nuance ve Setur dışında sektörde 40’a yakın irili ufaklı şirket faaliyet gösteriyor. Bu yıl da pazarın yüzde 20 civarında büyüyeceği öngörülüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017