Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

'Hetoks' Aşkı Ve Tutkuyu Canlandırıyor

Kadınlar arasında yeni konu ''Hetoks''... Tanımı ''erkeklerden arınma diyeti'' olan bu akım her toplumda kendine özgü bir anlayışa bürünerek benimsendi.
'Hetoks' Aşkı Ve Tutkuyu Canlandırıyor
Türk kadınları Hetoks’u benimserken Avrupalı kadınlardan ayrıldı? Öncelikle Avrupa’da bu anlayış benimsenirken biten ilişkinin ardından yeni bir ilişki için uzun bir süre bırakan kadınlarda kendilerine özen göstermeme ve kendilerini bırakma hali gözlemlenmiş. Ülkemizde ise tam tersi olarak ilişkisi biten ya da ilişkisine bir dönem ara vermek isteyen kadınların kendilerine oldukça özen gösterdiği biliniyor. Bizler de hetoks faydalarını ve günümüz ilişkilerindeki önemli sorunların cevaplarını Eş ve Aile Terapisti Lale Akat’tan öğrendik.

Hetoks’un kadınlar için faydası nedir?

İlişkide çözüm yolları tıkandığı noktada bir kısır döngüde takılıp kalmamak için insanın geçici bir süre tek başına kalması gerekebilir. Bu tek başınalıkta yeni deneyimler yapabilir. Sürekli stres yaşamadığı için daha berrak düşünebilir, daha enerjik olabilir. Olaya, ilişkiye, olayın ve ilişkinin dışına çıkıp meta boyutta bakabilir. Böylelikle başka bir açıdan bakıldığı için ilişkinin değişik boyutları fark edilebilir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017