Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Hidrojene Merhaba

Honda, Temmuz 2008'de Amerika'da ve Kasım 2008'de Japonya'da satışına başladığı hidrojenle çalışan aracı FCX Clarity'yi Avrupa'da da piyasaya sürmeye hazırlanıyor.
Hidrojene Merhaba
Hidrojene merhaba! Honda, Temmuz 2008'de Amerika'da ve Kasım 2008'de Japonya'da satışına başladığı hidrojenle çalışan aracı FCX Clarity'yi Avrupa'da da piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Hidrojen yakıt hücresine ve elektrik motoruna sahip olan FCX Clarity'nin egzosundan sadece su buharı çıkarken, benzinli bir motora göre 3 kat fazla yakıt tasarrufu sağlıyor. FCX Clarity’de, otomobilin elektrik tahrikli motoru için Honda yakıt hücresinin yanı sıra tekli bir hidrojen deposu bulunuyor.

Yakıt hücresi, aracın ana güç kaynağı olarak işlev görüyor. Hidrojen, yakıt hücresinde havadan alınan oksijen ile birleşiyor ve aracın hareket etmesi için gerekli elektrik enerjisine dönüşüyor.

Haberin devamını okumak için tıklayınız...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017