Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Hiperaktivite Nedir? Tedavisi ve Belirtileri Nelerdir?

Hiperaktivite, 7 yaşına kadar kendini belli ediyor. Çocuğun sosyal ilişkilerinden, eğitim hayatındaki başarısına kadar birçok şeyi olumsuz yönde etkileyebiliyor. Uzmanlar hiperaktivitede erken teşhisin önemine vurgu yapıyor.
Hiperaktivite Nedir? Tedavisi ve Belirtileri Nelerdir?
Çocuğunuz çok mu hareketli, okuldan sürekli şikayet mi alıyorsunuz, derslerine karşı ilgisiz mi? Bu tür davranışları sıklıkla gözlüyorsanız çocuğunuzda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olabilir. Hiperaktivite ve tedavisinde uygulanan son yöntemlerden biri olan Nasa yöntemi hakkında Ayna Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi adına Uzman Psikolojik Danışman Belin Güner Nas’tan bilgi aldık.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu’nun genellikle 7 yaşından önce başladığını ve kişinin hayatının genelini etkileyebilecek derecede önemli olduğunu belirten Psikolojik Danışman Belin Güner Nas, “Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocuklar dikkatlerini toplamakta zorlanır. Bazıları davranışlarını düşünmeden gerçekleştirir ve fazla hareketlidir. Bazılarında ise dikkat eksikliği ve düşüncesiz davranışlar olmakla birlikte aşırı hareketlilik yoktur. Aslında her çocuk zaman zaman bu şekilde davranabilir. Fakat hiperaktif çocuklar hemen her zaman hareketlidir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017