Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Hipoglisemi Nedir? Hipoglisemi Belirtileri Nelerdir?

Hipoglisemi hastalığına yakalananların sayısının artmasının nedeni, beslenme alışkanlığıdır. Uzmanlar, Hipoglisemi hastalığına yakalanmamak için düzenli beslenmenin önemini bir kez daha hatırlattılar.
Hipoglisemi Nedir? Hipoglisemi Belirtileri Nelerdir?
Hipoglisemi halk arasında kan şekerindeki düşme olarak bilinmektedir. Kan şekerindeki düşmeden dolayı hastalar şeker ve unlu mamuller tüketmek isterler. Hipoglisemi (kan şeker eksikliği), bilhassa fazla tüketilen şeker veya unlu mamullerin ardından ortaya çıkar. Hipoglisemi hastalığının belirtileri şeker veya unlu mamulleri tükettikten 2-3 saat sonra görülür.

Kan şekerindeki düşmeden dolayı hastalar şekerli besinlere yada unlu mamullere yönelirler. Bunların aşırı derece de tüketilmesi de, Hipoglisemi hastalığının görülmesine neden olur. Hipoglisemi belirtileri yaklaşık 2-3 saat sonra; genetik, aşırı terleme, çarpıntı, bulantı, dikkat kaybı, halsizlik, el titremeleri ve uyuklama olarak kendini gösteriyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017