Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Hızlı Geçiş Sistemi Çok İddialı

Köprü ve otoyol ücretleri konusunda son gelişme Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) adı verilen teknoloji oldu. Peki, bu yeni sistem nasıl kullanılıyor?
Hızlı Geçiş Sistemi Çok İddialı
Köprü ve otoyol ücretlerini ödeme araçlarında OGS ve KGS ‘nin ardından hayatımıza, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) olarak adlandırılan yepyeni bir sistem girdi. Daha hızlı geçişlere imkan verilmesi ve ödeme gişelerinde oluşan kuyrukların önlenmesi konusunda etkili olması beklenen HGS, 17 Eylül 2012 tarihinden itibaren resmen hayatımıza girdi. Bizler de bu sistemin nasıl çalıştığını ve neler getireceğini araştırdık.

PTT ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün işbirliğiyle hazırlanan yeni sistemin kullanışlılık açısından büyük bir avantaj sunacağı düşünülüyor. Aynı şekilde HGS Proje Müdür Erhan Ark da aynı yaptığı açıklamada “OGS ve KGS devreye alınarak, karayollarında nakit para tahsilatı işlemleri sonlandırılmıştı. Ancak KGS ile nakit para tahsilat sisteminin birbirine benzerliği dolayısıyla ile gişelerdeki dur-kalklar veya karttaki kontörün bitmesi gibi sorunlar ile karşılaşıldı. HGS’nin otoyol ve köprülerdeki yoğunlukları azaltması bekleniyor” diyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017