Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Huffington Post, Dergilerin Geleceğini Nasıl Etkiliyor?

Sadece internet üzerinden habercilik yapılabileceğini gösteren yayınlar arasında yer alan HuffingtonPost.com geçen yıl AOL tarafından satın alınmıştı. Geçen ay Huffington adıyla haftalık tablet dergisi çıkararak gazetelerden sonra dergicilerin alanına da el attı.
Huffington Post, Dergilerin Geleceğini Nasıl Etkiliyor?
Medya sektörü teknolojideki gelişmelerden bir hayli etkileniyor. Son yılların en popüler gelişmesi tablet dergicilik. ABD, Avrupa ve Uzakdoğuda birçok uluslar arası dergi basılı harici iPad üzerinde de yayınlanmaya başladı. Dergiciler neyi nasıl yapacaklarını düşünedursun, daha önceleri birbirinden farklı mecralar dergicilikte rakip olabilir. ABD’de günlük gazetelerin korkulu rüyası haline gelen HuffingtonPost.com sitesi en son örnek.

Kurucusu kadın gazeteci Arianna Huffington’un geçen yıl AOL şirketine sattığı haber sitesi gelecekte medyaların mecra ayrımı gözetmeden yayın yapabileceğinin bir göstergesi olabilir. İnternette anlık habercilik çağının öncülerinde olan yayını yaratan ekip şimdi de tablet dergi haberciliğine el atıyor. Time, Newsweek, New Yorker gibi haftalık haber dergilerine rakip olan Huffington dergisini editör yazısında Arianne, ‘in a timeless love of reading’ diyor. İnternet sitesinin ötesinde rahat okuyacak bir yayın yapmak istemişler. Dergi tek sayı olarak 0.99 dolardan satılırken, aylı 1.99 dolara, yıllık ise 19.99 dolara abone olunabiliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017