Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Huzursuz Bacak Sendromu Nedir?

Uyku veya istirahat sırasında genellikle bacaklarda ortaya çıkan huzursuzluk ve bunu takip eden hareket etme ihtiyacı ile kendini gösteren huzursuz bacak sendromu en çok kadınların sorunu.
Huzursuz Bacak Sendromu Nedir?
Huzursuz bacak sendromu; uyku veya istirahat sırasında genellikle bacaklarda ortaya çıkan huzursuzluk ve bunu takip eden hareket etme ihtiyacı ile kendini gösterir. Fizik Tedavi Uzmanı Dr. İlyas Keskin’in ifadesine göre, huzursuz bacak sendromlu hastalarda şikayetler erken yaşlarda başlıyor. Arada sessiz geçen aylar hatta yıllar olabiliyor, ancak zaman içinde rahatsızlık ilerliyor.

İkinci gruptaki rahatsızlıklar ise 40 yaşından sonra ortaya çıkıyor ve altta yatan bir başka hastalık bulunuyor. Bu durumda hekimler daha ayrıntılı tetkikler istiyor. En sık görülen nedeni isse, demir eksikliğine bağlı kansızlık. Hastalığın yüzde 20’sinde demir eksikliği tespit ediliyor. Ailesinde bu sendrom bulunan kişilerde, hastalığın daha sık görülüyor olması, hastalık nedeninin genetik olabileceğini de düşündürüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017