Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İbrahim Kendirci Röportajı

'Kavak Yelleri' dizisi ile hayatımıza giren ve kendisini bize, 'Deniz' karakteri ile sevdiren İbrahim Kendirci'yi Antalya'da tatilde yakaladık. Film çekiminde olduğunu bildiğimiz Kendirci ile yeni projelerinden bahsettik.
İbrahim Kendirci Röportajı
Seni tanıyoruz ama biz, ekranda İbrahim Kendirci’yi görmeden önce o, neler yapıyordu?

Ekranlardan önce sahnelerdeydim Antalya’da. Benim, ilkokuldan beri tiyatro ile haşır neşir olan bir çocukluğum geçti. Yani eğer bu mesleği düşünüyorsanız, çocukluğunuzdan beri hayalini kuruyorsanız bu konuda yapmanız gereken fedakarlıklar var. Ben de hedefime ulaşmak uğruna birçok şeyden feragat ettim diyebilirim. Ortaokulda dünya literatürüne geçmiş tiyatro oyunlarını okumak çok sıkıcıdır ama bunu yapmam gerektiğini, o konularda bilgim olması gerektiğini düşündüm ve sürekli kendimi kitapsal anlamda doldurma gereğini düşündüm ve sürekli kendimi kitapsal anlamda doldurma gereği hissettim. Lisede daha sonra drama dersleri alarak, kendi okulumda amatörce tiyatro aktiviteleri yaparak kendimi konservatuara hazırladım. Oyuncu altyapısını sağlam tutmalı. Oyuncu, entelektüel olmalı. Oyuncu çok şey bilmeli… Fazlasının zararı olmayan tek şey bilgidir çünkü.

Haberin devamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017