Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İdeal Kilonuzu Biliyor Musunuz?

İdeal kilo, boydan 10 eksiktir teorisi doğru değildir. Ayrıca ideal kilo herkesin zevkine ve alışkanlığınıa göre değişmez, bir hesaplama tekniği vardır. “İdeal kilo nasıl hesaplanır?” diye merak ediyorsanız işte size doktorların kullandığı kolay ideal kilo hesaplama tekniği…
İdeal Kilonuzu Biliyor Musunuz?
Kadınlar için ideal kilo hesaplama

Boyunuzun ilk 1,5 metresi için 45 kilo, sonraki her 2,5 cm için 2,2 kilo ekleyiniz. Örnek olarak; boyunuz 160 cm ise ideal kilonuz 45+8,8=53.8 kilogram olacaktır.

Erkekler için ideal kilo hesaplama

Boyunuzun ilk 1,5 metresi için 48 kilo, sonraki her 2,5 cm için 2,7 kilo ekleyiniz. Örnek olarak boyunuz 180 cm ise ideal kilonuz 48+32.4=80.4 kilogram olacaktır. Ufak tefek tiplerdenseniz hesaplanan ideal kilo yüzde 10 azaltmalısınız, iri yapılı olanlar ise yüzde 10 ekleme yapabilir.

İdeal kiloda kalabilmek

İstediğiniz kiloda kalabilmek için şu formülü kullanabilirsiniz; günde almanız gereken toplam kalori miktarını hesaplarken hareketsiz veya obez iseniz; ideal kilonuzu yukarıdaki gibi hesaplayın ve her 450 gram için günde 10 kalori alın.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017