Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İğne Deliği Kamera Nasıl Yapılır?

İğne deliği kameralar en eski ve en basit fotoğraf çekme araçları olarak bilinirler. Kendi SLR fotoğraf makinenizle o dönemlere dönmeniz mümkün.
İğne Deliği Kamera Nasıl Yapılır?
Üst uç teknolojinin ürünleri nostaljik teknolojilerle birleştirmenin yollarından birini bu workshop’la sizlere sunuyoruz. İğne deliği kameralar fotoğraf makinelerinin ilk zamanlarında hayli popülerdi ve kayda değer yüzlerce fotoğraf bu teknolojiyle çekildi. Teknolojinin ayrıt edici özellikleri arasında keskinliksiz alan derinliği tasarımın ana hatlarını oluşturuyor, bu fotoğrafta klasik görünümünü kazandırıyordu.

İğne deliği kameranın nasıl yapılacağına gelirsek sadece 15 liralık masraf ve ayıracağınız 15 dakika ile başka hiçbir şeye gerek kalmadan mimari yapı ya da manzara fotoğraflarına başka bir boyut kazandırabilirsiniz. Prensip hep aynı, delik ufaldıkça keskinlik artar. Farklı boyutlarla bu kuralı deneyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken alüminyum folyonun ortasındaki deliğe iğne ile genişletmek. Delik küçüldükçe hep daha fazla ışık alır ancak gelen ışığın yeterliliği için pozlama süresinin artması gerekir. Bu yüzde yapacağınız çekimde üçayak bulunması kesinlikle gerekiyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017