Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İhracatçılar Rekabeti Engellemeyecek Anayasa İstiyor!

Türkiye İhracatçılar Meclisi, yeni anayasa yapım sürecinde 50 bini aşkın üyesinin beklentilerine yönelik gerçekleştirdiği anket sonuçlarını açıkladı. İhracatçılar yeni Anayasanın girişim özgürlüğü ile yenilikçi ve rekabetçi ekonomi karşısında engel oluşturmayacak esneklikte olması gerektiğini düşünüyor.
İhracatçılar Rekabeti Engellemeyecek Anayasa İstiyor!
Yeni Anayasa çalışmaları devam ederken toplumun farklı kesimlerinin beklenti ve önerileri de Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na sunulmaya devam ediyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) de 50 bini aşkın üyesine yönelik gerçekleştirdiği anketini sonuçlandırdı. Anayasa Uzlaşma Komisyonu adına TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e sunulan rapor, kamuoyu ile paylaşıldı. Alışılmışın dışında, yeni anayasaya ekonomik bir perspektifle baktıklarını söyleyen TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Bizler hazırladığımız bu çalışmada Anayasa ile ekonomi arasındaki bağlantı noktasından yola çıktık. Fark ettik ki, Türkiye’de bugüne kadar hazırlanan çalışmalarda bu ilişki genellikle göz ardı edilmişti.” dedi.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, pek çok sivil toplum kuruluşunun yeni anayasa sürecinde metinler hazırlayarak önerilerini sunduğunu hatırlatarak kendilerinin anket yöntemini seçtiğini hatırlatarak yeni Anayasa'dan beklentilerini şöyle özetledi: "Çağının gereklerine uyan, ekonomik ve sosyal şartları temsil eden ve ileriyi hedefleyen, ayrımsız ve özgür tercihlerin katılımına dayanan bir anayasal düzen istiyoruz. Bunun için; geleneksel Anayasal düzenin yarattığı çatışma hatları yerine, ekonomik rasyonalite, toplumsal dinamizm ve geleceğe odaklanma çabasında olalım."

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017