Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İK Nasıl Yönetimin Stratejik Partneri Olur?

Günümüzde kurumsallaşmış şirketler dahil hemen bütün şirketlerde geçerli olan İnsan Kaynakları yönetim anlayışı, büyük ölçüde geçen yüzyılın ihtiyaçlarına göre yapılandırılmış durumda. Oysa, İK’nın hak ettiği yere gelebilmesi için iş hayatına bakışında radikal bir değişiklik yapması gerekiyor.
İK Nasıl Yönetimin Stratejik Partneri Olur?
İnsan Kaynakları’nın iş hayatına bakışındaki değişikliği yaratması için öncelikle emeğin katma değerinin baskın olduğu endüstri döneminin anlayışından kurtularak günümüz rekabet koşullarında fark yaratmayı sağlayan, bilgiyi işlemenin katma değerine göre yürütülmesi en uygun yoldur.

İK’nın gerçekten yönetimin stratejik partneri olabilmesinin en önemli adımı, Ram Charan’ın ifadesiyle “CEO’nun dilini konuşmasıdır.” CEO’nun dilini konuşmanın iki boyutu vardır: Birincisi finans ve muhasebenin temel kavramlarını anlamak ve bilanço okuyabilmektir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017