Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

ilab Holding İlk Teleskobum Projesini Destekleyen İlk Şirket

Sigortam.net'in bünyesinde bulunduğu İlab Holding, İlk Teleskobum projesini ilk destekleyen şirket oldu. Proje, amatör teleskop yapımı ve gök bilimine olan ilgiyi yaygınlaştırmayı amaçlıyor.
ilab Holding İlk Teleskobum Projesini Destekleyen İlk Şirket
İlk Teleskobum projesi, amatör teleskop yapımı ve gök bilimine olan ilgiyi yaygınlaştırarak bilimin halka indirgenmesi, halka mal edilmesi amacıyla çok yakın zaman önce hayata geçti. İlk Teleskobum 81 il, 81 okul, 81 el yapımı teleskop projesi çerçevesinde ilk el yapımı teleskop 21 Mayıs 2010 tarihinde Esenler Kazım Karabekir İlköğretim Okuluna hediye edildi.

Hepimizin bildiği gibi uzay çağına gelmiş olsak dahi ülkemizde çocuklarımızın astronot olması hala bir hayal. Onların hayallerinin gerçeğe dönüşebildiği bir geleceği şekillendirebilmek uğruna ‘Herkes için bilim’ felsefesinden hareketle ortaya çıkan bu projeye ilk destek Sigortam.net’in de yatırımcısı olan iLab Holding’den geldi.

İlk Teleskobum projesi ile çocuklarımızın hayallerindeki uzaya ilk adımı atacaklarına inanıyoruz. Bugünden ilk adımı atacak çocuklarımızın gelecekte kendilerini gerçek uzay yolculuğuna çıkaracak uzay araçlarını inşa etmelerine olan güvenimiz ise sonsuz.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017