Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İlişkinizde ''İlgi'' Sorunu Yaşıyor Musunuz?

''Benimle hiç ilgilenmiyorsun sen!'' ''Bugün beni neden aramadın?''... Bu cümleler size de tanıdık mı? Sevgilisi olup da ilgi konusunda sıkıntı yaşamayan birini tanıyor musunuz? Bizce yok! İlişkilerde ilginin sınırı ne olmalı, diye sorduk. Kadınlardan ve erkeklerden farklı cevaplar aldığımız bir sonuç çıktı ortaya.
İlişkinizde ''İlgi'' Sorunu Yaşıyor Musunuz?
Hayatınızda olan kişiden ilgi bekliyorsunuz. Beklentinizin çok ama çok altında bir ilgi görüyorsunuz. Durumu değiştirmek çabası ise acık bir süreci başlatıyor. İşte bu çok tanıdık tablo, artık ilişkinin sonunu belirliyor. Birinden hoşlanmak şüphesiz ki sihirli bir ruh hali. İstemsiz olarak da onu takibe alıyorsunuz. Meraklanmalar başlıyor. Aynı talebi karşıdan görmeyi beklemek de en doğal hakkınızmış gibi geliyor. Bu hak size verilmediğinde öfkelenmeye başlıyorsunuz. İlgisizliğin doğurduğu sonuç bu… Peki ya tam tersi? Aşırı ilgi… Sınır geçince de kişiler kendi hayatların unutmaya başlıyorlar. Hiç düşünmüyorlar, ilişki başlamadan önce benim kendi hayatım yok muydu? Bir taraf bunun farkına vardığında da huzuru kaçan kişi ilgiye çoktan alışmış oluyor.

Yapılması gereken tek şey ilişkiye başlamadan önce beklentileri belirlemek… Oturup durum değerlendirmesi yapın demiyoruz ama en azından siz tam olarak ne istediğinizi tavırlarınızla zaman için belli edin. Hiçbir ilişkinin başında “ben” ile başlayan ve kendi karakterinizi tanıtan cümleler bir işe yaramaz. Herkes birbirini zaman içinde olaylara karşı bakış açısı ve tepkilerin ölçümü ile tanıyarak öğrenir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017