Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İlk Türk Yapımı Global Sosyal Ağı; Oblogi

Öyle bir sosyal ağ düşünü ki mucidi, yatırımcısı ve yaratıcı bir Türk olacak, 1 yıl içersinde 500 milyon kullanıcı sayısına ulaşacak ve dünyanın bir numaralı sosyal ağı olan Facebook'un tahtına göz dikecek.
İlk Türk Yapımı Global Sosyal Ağı; Oblogi
Türk halkının sosyal medyaya olan ilgisi artık herkesin malumu. Öyle ki Marc Zuckerberg’in Facebook’un da 30 milyonu aşkın üyesi bulunan Türkiye, dünya sıralamasında ilk beşte yer alırken son dönemin en moda sosyal ağı Twitter’da ise ilk 10’da bulunuyor. Hal böyle olunca “1 Sosyal Medya Ajansı” ekibi de boş durmamış ve hummalı bir şekilde milli bir sosyal ağ geliştirmek için çalışmalara başlamış. Fakat “milli” olarak tanımlamamızın nedeni yalnızca Türk sermayesi ile kurulacak olması. Zira ı Sosyal Medya Ajansı Kurucusu ve CEO’su Levent Cem Aydan, Oblogi’nin hedef kitlesini “internet kullanan herkes” olarak tanımlarken bir yıllık süreçte ise 500 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Peki ama Oblogi nedir? Diğer sosyal ağlarla karşılaştırıldığında ne gibi farklılıklar sunacak? Daha önemlisi Levent Cem Aydan kafasındaki hedefleri nasıl tutturacak?

Oblogi’yi konuşmak için bir araya geldiğimiz Levent Cem Aydan’a ilk sorumuz “Oblogi nedir” oluyor. Oblogi’nin 11 dilde çıkaca, alışagelmiş sosyal ağların sunduğu avatajları dünyada hiç olmadığı kadar maksimize edecek bir sosyal medya ağı olduğunu söyleyen Aydan, ayrıca bu sosyal ağın tamamen Türkiye’de tasarlanan ve yaratılmaya başlanmış ilk Türk global sosyal medya ağı olduğunun da altını çiziyor. Oblogi’nin isminin ilginç bir anlamı olduğunu ifade eden Aydan, “1 Sosyal Medya Ajansı’ndan Nazlı Hamurcuoğlu tarafından bulundu. Oblogi’nin hiçbir dilde sözlük karşılığı olmasa da, ilk duyulduğu anda yarattığı tebessüm ve merak hissi, Oblogi ile oluşturmak istediğimiz yepyeni bir yaşan tarzının simgesi niteliğinde.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017