Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Imagıne Cup 2012 Sona Erdi

Bir Microsoft Imagine Cup yarışması daha geride kaldı. Ülkemizi temsilen yarışmaya katılan Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri, önemli kazanımlarla döndüler.
Imagıne Cup 2012 Sona Erdi
Avustralya’nın Sydney kentinde yapılan yarışmada Abdülvahap Demir, Derya Gündüz, Serap Şen ve Bedrettin Sümer, kullanılmayan ilaçların geri kazanımını amaçlayan Repharm projesiyle ilk üçe kalamadıysa da büyük beğeni topladı. Dahası Microsoft’un geliştiricileriden sorumlu başkan yardımcısı Walid Abu-Hadba, projelerin sergilendiği alanda ekimizin standını ziyaret ederek, ekibi yıl sonunda ABD-Seattle’da yapılacak geliştiriciler formuna davet etti. Ayrıca tüm ekip üyelerine Windows Phone yüklü Nokia Lumia hediye edildi ve ek olarak Windows 8 yüklü tablet PC gönderilecek. Sydney’de ekip üyeleriyle kısa bir röportaj yaptık.

Imagine Cup’ı nasıl duydunuz, hazırlanma süreciniz nasıldı?

Imagine Cup 2011’e katılmıştık. Final sunumlarını da izlemeye gitmiştik. Öncesinde de yarışmaya katılma fikrimiz vardı. Fakat oradaki sunuşları izledikten sonra kafamızda bir şeyler daha da netleşti. Final sunuşlarını izlerken notlar aldı. Neler yapılıyor, neler yapmalıyız diye. Sonra belli bir zaman zarfında fikir aşamasına geçtik. Fikri bulmak epey zor oldu. Bulduktan sonra Nihat hocamızın yanına gittik. O da fikri destekledikten sonra anket işlerine geçtik. Önce Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü’ne gittik böyle bir fikrimiz var diye. Onlar da ilgili bir birim olduğunu söyleyince bu anketi yapmayı düşündük. Anket sonucunda bu birimden ne kadar haberdar olunuyor ve haberdar olunuyorsa getirisi ne olacak, Türkiye’ye ne fayda sağlayacak, dünyaya ne sağlayacak diye düşündük.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017