Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İMKB Rakiplerine Fark Attı

Faizlerin düşüşe geçmesi, enflasyon ve cari açıktaki daralma ile beklenen not artışı İMKB’nin pozitif ayrışmasında etkili faktörler olarak gösteriliyor. Buna göre yılbaşından bu yana İMKB-100 yüzde 28 yükseldi. Gelişmekte olan ülke endeksi ise yüzde 6…
İMKB Rakiplerine Fark Attı
Geçen hafta 64.200-65.000 bandında seyreden endeks, kısa vadeli kayıplar yaşasa da gücünü korumaya devam ediyor. Bu seviyelerden beklenen kısa dönemli kar satışlarına rağmen orta ve uzun vadede 70.000 hedefi hala korunuyor. Buna göre 63.500 seviyesinin üzerinde kalındığı sürece orta dönem açısından endeks gücünü korumaya devam edebilir. Ama burada Suriye ve Ortadoğu’daki gerilimin olumsuz etkisine de dikkat çekiliyor.

Dış gündemde Avrupa’dan gelen haberlere odaklanan piyasalar, oradaki olayların yaygınlaşması halinde olumsuz bir tepki gösterebilir. Bir başka faktör ise petrol fiyatları. Oradaki spekülatif yükseliş kar realizasyonlarına neden olabilir. Ancak şu dönemde olumlu hava piyasalarda görülmeye devam ediyor. Özellikle gelişmekte olan borsalar içinde Türkiye’nin yılbaşından bugüne performansına bakıldığında yükselişin endeksin oldukça üzerinde olduğu görülüyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017