Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İngiltere’de ‘Salary Cap’ Karara Bağlanamadı

Premier Lig’de mücadele eden 20 takım, adalet kavramı üzerinde birleşemedi.
İngiltere’de ‘Salary Cap’ Karara Bağlanamadı
Gelecek sezon devreye girecek olan Finansal Fair Play öncesinde İngiltere Futbol Federasyonu’nun üzerinde çalıştığı “Fair Play Rules” projesi ile alakalı olarak kulüpler ikiye ayrıldı. Kulüp sahibi ve yöneticilerinin katıldığı geniş toplantıda özellikle büyük kulüp mensupları, kurallara geniş itirazlarda bulundu.

Dört sezon önce Porstmouth’un yaşadığı mali buhrandan sonra harekete geçen Futbol Federasyonu, nihayet Fair Play Kuralları şeklinde bir projeye imza atmışlardı. NBA’da uygulanan salary cap sistemine benzeyen “adil mali profiller” sistemi, büyük kulüplerle küçük kulüpleri birbirine mali açıdan yaklaştıracaktı.

UEFA’nın getirdiği Finansal Fair Play kurallarını da içeren bu proje, kulüplerin gelirlerinden fazla gider ortaya çıkarmaması, transfer serbestisine ket vurulması mantığıyla hazırlanmıştı.

Arap ve Rus sermayesinin her geçen gün daha fazla kanalize olduğu Premier Lig’de Arsenal ve Mancheseter United gibi eski büyükler, kulüpler üzerindeki denetimin artmasını istediklerini geçtiğimiz aylarda açıklamışlardı. Fakat Manchester City ve Chelsea gibi kulüp yöneticileri, yanlarına çektikleri diğer zengin kulüp sahipleriyle birlikte bu kuralların kanunlaştırılmasını engellediler.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017