Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İngiltere Futbolunda Ayrımcılığın Kara Tarihi

Dünyanın en iyi ve en multi-kültürel ligi olan Premier League, John Terry'nin ırkçılık davasının başlamasıyla bir kez daha sarsıldı. Dünyanın en iyi liginin yaşadığı ilk ayrımcılık sorunu bu değil. İşte Premier League'de ayrımcılığın tarihi.
İngiltere Futbolunda Ayrımcılığın Kara Tarihi
John Terry’nin QPR’ın siyahi oyuncusu Anton Ferdinand’a söylediği iddia edilen ırkçı sözler dolayısıyla açılan davanın yargılamaları başlayınca İngiltere futbolunda ayrımcılık konusu tekrar tartışılmaya başlandı. Belki bu davadan ne negatif bir sonuç çıkacak, bu belli değil. Fakat dünyanın en multi-kültürel liginde bu tip olayların yaşanması korkutucu. Çünkü bu ilk olay. Umarız ki sonuncusu olacak ama buna dair umutlar biraz romantik kaçıyor.

Biraz geri gidecek olursak; modern zamanların Premier League’de ilk siyahi oyuncusu Clyde Best tepki görmeye alışıktı. Deplasman maçlarında top ne zaman ayağına gelse yuhalanırdı. Ancak, işi aşırı boyutlara kaçtığı zamanlar da oluyordu. Bir keresinde çıkış tüneline geldiğinde yüzüne asit atacağını söyleyenler oldu. Best’in o olay için ise yorumu şöyle; “Korkmuştum ve muhtemelen tüm hayatım boyunca futbol sahasında o kadar hızlı olmamıştım.”

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017