Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İnşaat Faaliyetlerine Sigorta Zorunluluğu Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hazırladığı Yapı Denetim Kanun Taslağı, inşaat faaliyetlerine sigorta zorunluluğu getirilmesini öngörüyor.
İnşaat Faaliyetlerine Sigorta Zorunluluğu Geliyor
İnşaat faaliyetlerine sigorta zorunluluğu geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hazırlanan Yapı Denetim Kanun Taslağı, inşaat faaliyetlerine sigorta zorunluluğu getirilmesini öngörüyor. Buna göre, inşaat sahibinde müteahhide ve yapı denetim şirketlerine kadar inşaatın her aşaması sigortalanacak. Hem inşaat sahipleri hem de müteahhitler, mesleki sorumluluk sigortası yaptıracaklar.

Hazırlanan taslakta, müteahhide ve müteahhit olmadan yapılabilecek binalarda adına ruhsat düzenlenen yapı sahibine, mali sorumluluk sigortası yaptırması zorunluluğu getirileceği de belirtiliyor. Uygulama ile yapı sahibinin ya da yatırımcının zararlarının önemli bir ölçüde karşılanması öngörülüyor. Bu zorunluluğun hayata geçmesi durumunda, inşaat sigortalarında da artış yaşanması bekleniyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017