Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İnsan Kaynakları Direktörlerinin Büyük Korkusu Ne?

Office Team tarafından yapılan araştırmaya göre İK direktörlerinin en büyük korkusu üstün performanslı çalışanlarını kaybetmekmiş.
İnsan Kaynakları Direktörlerinin Büyük Korkusu Ne?
Office Team tarafından yapılan araştırmaya göre İK direktörlerinin en büyük korkusu üstün performanslı çalışanlarını kaybetmekmiş. Araştırmanın sonuçlarına göre; her dört İnsan Kaynakları direktörünün üçü, yani yaklaşık yüzde 72’lik büyük bir oranı, şirketteki yüksek performanslı çalışanını kaybetmekten korkuyor. Bu elemanları kaybetmek istemeyen direktörlerin çoğu onlara bazı ayrıcalıklar sunmayı bile deniyor. Ayrılmak isteyen yüksek performanslı çalışana terfi, ek ücret ya da esnek saatler gibi teklifler yapılıyor.

Avrupa, Britanya ve Asya’yı kapsayan 1800 İnsan Kaynakları direktörü arasında yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, İngiltere’deki direktörler bu korkuyu en fazla taşıyanlar. Avrupa yüzde 52, Asya ise yüzde 50’lik bir oran ile İngiltere’yi takip ediyor. İngiltere’de yüzde 38’lik bir oran, üst performans çalışanını elde tutmak için esnek saat uyguluyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017