Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İnsan Kaynakları Uzmanları Hangi Trendleri Takip Ediyor?

İnsan Kaynakları uzmanları günümüzün değişen koşullarına uyum sağlamak için yeni eğitimlerle hem kendi gelişimlerini sürdürüyor hem de kurumlarının devamlılığını sağlıyor. İK’cılar yeni dönemde en çok yetenek yönetimi ve liderlik eğitimlerine ihtiyaç duyuyor.
İnsan Kaynakları Uzmanları Hangi Trendleri Takip Ediyor?
Son 10 yılda iş modelleri, çalışan kuşaklar, mesai saatleri, çalışanların beklentileri, kısaca çalışanlarla ilgili pek çok kavram değişti. Artık teknoloji ve iletişimin birinci planda olduğu yeni bir çağda yaşıyoruz. Bu değişen kavramlar beraberinde şirketlerin tüm yapılarının gelişmesi ihtiyacını da doğuruyor.

İş süreçlerinin aksamadan yürümesi için en önemli yapı taşlarından olan İnsan Kaynakları departmanları da zaman içinde gelişme ve değişme ihtiyacı duyuyor. Kendisini geleceğe hazırlayan İnsan Kaynakları uzmanlar yeni eğitimlerle bu değişimi takip ediyor.

İnsan Kaynakları uzmanlarının son dönemdeki en önemli gündem maddesi hem şirket içinde hem de adaylar arasında doğru yetenekleri keşfetme ihtiyacı. Özellikle yeni kuşakların iş dünyasında yer alamaya başlaması, onlara özel yetenek geliştirme uygulamaları beraberinde getirdi. Eğitimlerin evrimi ise içeriklerin değişmesiyle kendini gösteriyor. Örneğin önceleri İşe Alım Görüşmeleri eğitimi alan İnsan Kaynakları uzmanları, ardından Yetkinlik bazlı Mülakat Teknikleri eğitimleri aldı. Bugün ise bu eğitimlerin yerini Y kuşağını ise Alma ve İşte Tutma Stratejileri aldı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017