Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İnsanların Vücut Dili Anlamaya Çalışılırken Yaptığı 5 Hata

Herkes vücut dilini yorumlar. Bu sebeple, sözlü olmayan ifadeleriniz ifade etmek istediğiniz düşüncenizle her zaman örtüşmez. İnsanların vücut dilinizi okurken yaptıkları 5 ortak hatayı sıraladık.
İnsanların Vücut Dili Anlamaya Çalışılırken Yaptığı 5 Hata
1. Bağlamı hesaba katmazlar: Bağlamı hesaba katmadan sözlü olmayan mesajlara anlam verilemez, çünkü bulunulan mekan, ilişkiler, gün içindeki zamanı ve geçmiş deneyimler gibi birçok değişken bir araya gelir. Bağlama bağlı olarak, sözlü olmayan aynı ifadeler farklı anlamlara sahip olabilir. Sabahın erken saatinde gerçekleştirdiğiniz bir iş ziyareti sebebiyle, katıldığınız bir toplantı esnasında esniyorsanız, insanların bunu bilmesine izin verin. Diğer türlü, bağlamdan habersiz olduklarında, sizin sıkıldığınızı düşüneceklerdir.

2. Hareketlerinizden anlam çıkarırlar: İnsanlar devamlı sizin vücut dilinizi gözlemleyerek zihin yapınızı değerlendirmeye çalışırlar. Ancak çoğunlukla tek bir sözlü olmayan işarete (bazen de konu dışı olana) anlam yüklerler. İşte o andan itibaren, beyin olumsuz mesajlara daha çok dikkat eder ve insanlar sizin olumsuz bir ruh hali içerisinde olduğunuz ve yaklaşılmasını istemediğiniz sinyallerini almazlar.

3. Sizin esas çizginizi bilmezler: Vücut dilini okuyabilmenin bir anahtarı da bir kişinin o anki sözlü olmayan ifadelerini o kişinin esas çizgisiyle (normal davranışları) kıyaslayabilmektir. Eğer kişinin bu kıyaslamayı yapabilecek çok az bir temel bilgisi varsa, sizin konsantre olduğunuz zamanlarda kaşlarınızı çattığınızı bilemeyecektir (Onların söyledikleri veya yaptıkları bir şeye karşılık olarak kaşlarınızı çatmış olabileceğinizi düşüneceklerdir).

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017