Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İnternet Bankacılığı Kullanımı Hızla Artıyor

Son yıllarda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu düzenlemeleri ile getirilen güvenlik uygulamaları internet bankacılığına olan güveni artırdı. İnternet bankacılığını kullanan bireysel ve kurumsal aktif müşteri sayısı 20 milyon kişiye yaklaştı.
İnternet Bankacılığı Kullanımı Hızla Artıyor
İnternet bankacılığı hizmeti veren 25 bankanın bilgilerinden oluşan Türkiye Bankalar Birliği verilerine göre Mart 2012 itibariyle internet bankacılığı yapmak üzere sistemde kayıtlı olan ve en az bir kez giriş işlemi yapmış toplam bireysel müşteri sayısı 20 milyon kişiye yaklaştı. Son bir yıl içerisine en az bir kez giriş işlemi yapmış toplam bireysel müşteri sayısı ise 11 milyon kişiyi aştı. İnternet bankacılığı yapmak üzere sistemde kayıtlı olan ve en az bir kez giriş işlemi yapmış kurumsal müşteri sayısı ise son bir yıl içerisinde yaklaşık 1 milyon kişiye ulaştı. İnternet bankacılığını kullanan bireysel ve kurumsal aktif müşteri sayısının son bir yılda yaklaşık 2 milyon kişi arttığı görülüyor.

Ocak-Mart 2012 dönemi itibariyle, internet bankacılığı kullanarak yapılan yatırım işlemleri dışındaki finansal işlemlerin toplam adedi 94 milyon, tutarı ise 321 milyar lira civarında. EFT, havale ve döviz transferi işlemlerini kapsayan para transferleri işlemleri, yatırım işlemleri dışındaki finansal işlem hacminin yüzde 86’sını oluşturuyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017