Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İnternet Siteleri Nasıl Hack'leniyor?

Web sitelerinin saldırıya uğrama sebeplerini ve verilerin sızıp sızmadığını anlamanın yollarını yazımızda bulacaksınız.
İnternet Siteleri Nasıl Hack'leniyor?
Sony, LinkedIn, SeHarmony ve Formspring gibi firmaların özelliği nedir? Geçtiğimiz yıl tümünün parola içeren veritabanları ele geçirildi ve halka açık biçimde veya korsanlar arasında paylaşıma sunuldu. Siber güvenlik yeni bir kavram değil ama saldırganlar hala internet sitelerini ele geçirebiliyor. Böyle bir durumda detayların ele geçirilip geçirilmediğini anlamak için ne yapabilirsiniz?

Bir web sitesi sadece sayfalar içeren bir sitedir değil mi? Aslında idaresi ve güvenli hale getirilmesi karmaşık olan büyük ticari ortamlar söz konusu olduğunda pek de böyle basit değil. En başta hayli güvenli olan bir web sitesi altyapısı site geliştikçe ve büyüdükçe güncellemek zorundadır.

Planlanmış ağ değişikliklerinden ötürü veritabanı internet üzerinden kolayca erişebilir hale gelebilir. Her ne kadar iyi bir fikir olmasa da sitenin yöneticisi böyle bir sorunu aşmak için basit değişiklikler yaparak çözüme ulaşabilir ve ağı tekrar güvenli hale getirme çalışmasını ileri bir zamana erteleyebilir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017