Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İnternet Tarayıcısında Yeni Bir Numara: Chrome

Google'ın tarayıcı akıl almaz bir hızla kullanıcı kitlesini genişletiyor. Peki bu ilgiyi hak ediyor mu? Chrome'u Firefox ve İnternet Explorer'la karşılaştırdık.
İnternet Tarayıcısında Yeni Bir Numara: Chrome
Bir zamanlar web kullanıcılarının birbirine sorduğu en önemli soru “Firefox mu, İnternet Explorer mı?” sorusuydu. Firefox kullananlar modern sayılır, IE kullananlara gülünürdü. Derken piyasanın iki lideri de Chrome’un gelişiyle şaşırıp kaldı. Chrome şık, hızlı ve çekiciydi fakat yeteri kadar olgunlaşmamıştı. Peki ya bugün durum nedir ?

Tarayıcıları hız testlerinden geçirdik, güvenlik kontrollerine tabi tuttuk, mahremiyeti koruma ayarlarına ve konfor işlevlerine baktık. Özellikle de yeni web standardı HTML5’le uyumluluklarını denetledik çünkü çoğu web sitesi daha şimdiden bu teknolojiyi geçti bile. Ek olarak eşitleme (senkronizasyon) özelliklerine ve akıllı telefon / tablet için mobil sürümlerine baktık. Mobil platformla PC arasında yumuşak bir geçiş olması çok önemli. Opera ile Safari gibi rakipleri hiç hesaba katmadık çünkü masaüstü PC pazarındaki payları dikkate alınamayacak kadar küçük.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017