Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İp Atlamanın Faydaları Nelerdir? İp Atlama Teknikleri

İp atlamak en etkili kardiyo egzersizlerinden biri. Sadece 10 dakika ip atlayarak 110 kalori yakabilirsiniz. Her yere taşıyabileceğiniz ipinizle ister evinizin salonunda, ister ormanda form tutabilirsiniz. “Ama ben ip atlayamıyorum” diye sızlanmayın; ip atlamayı öğrenmek için hala şansınız var…
İp Atlamanın Faydaları Nelerdir? İp Atlama Teknikleri
İp atlamanın da incelikleri vardır. Size hızlıca kalori yakmanızı sağlayacak olan ip atlamanın tekniklerini biliyor musunuz? Öncelikle ip atlarken her zaman yumuşak bir şekilde ayaklarınızın ön kısmının üzerine basın. Hiçbir zaman topuklarınızın üzerine ağırlık vermeyin. İp atlarken yapılan en önemli yanlışlardan biri çok yükseğe zıplamaktır. Yükseğe zıpladığınız zaman ip ayağınıza takılır. Olimpiyatlarda değilseniz; rahat olun, minik sıçrayışlar yapın ve ip atlamanın tadını çıkarın.

İpi çevirmek için sadece bileklerinizi kullanmalısınız. Kol ve omuzlarınızı kullanıyorsunuz ip atlamak zorlu bir aktiviteye dönüşebilir. İp atlarken aklınızda tutmanız gereken şey, bileklerinizle daireler çizerek ipi çevirmek. Kollarınız rahat bir şekilde dirsekten bükülü, elleriniz ise bel hizasında yanlarda olmalı. İpi bir ayağınızın altına alarak iki elinizle yukarı kaldırdığınız zaman, kulpları koltuk altı hizasında durmalı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017