Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İpek Şenoğlu Kimdir?

Popüler tenisçi İpek Şenoğlu, bu yaz İstanbul'un delirtici sıcağında iş-güçle boğuşurken, bir de bizimle uğraştı. Metruk bir Rum İlkokulu'nun kapısında fotoğrafını çektik. Sonra da şen şakrak halleriyle uzun uzun anlattıklarını dinledik.
İpek Şenoğlu Kimdir?
Oturup da burada size İpek Şenoğlu’nu anlatacak değilim. İlkokulda arka duvardaki dört parçalı mevsimler takviminin benzeri olan ‘dört parçalı’ Grand Slam takvimini tamamlamış kaç kişi var ki bu ülkede? Şimdilerde birkaç oyuncuyla gidilen slam kervanına Türkiye’den ilk kadın ile fazlaca bildiğimiz kariyerinden çok, bugün ve yarını konuşmanın daha doğru olur kanaatindeyim.

İpek Şenoğlu’nu bu çalışma temposu içindeyken en fazla gördüğümüz yer, geçen yıl Sinan Erdem Spor Salonu’ydu. Biz basın merkezinde ve tribündeyken o da elinde telsizi ve iki telefonu, kafasında binbir soru işaretiyle WTA Şampiyonası’nda yorgun günler geçirdi. İkincisine yaklaşırken, ilkinde aklında neler kaldığını soruyorum. Acaba, 2013’te şampiyona Türkiye’den ayrılınca geriye ne bırakacak.

“Ben çok memnun oldum şampiyonadan. Geçen yıl WTA Şampiyonası için ekip olarak herkes çok çalıştı. Sonucunda da ortaya bu sinerji çıktı. Seyircinin de bu sinerjiye katkısı çok fazlaydı. Bu turnuva sadece tenisin değil, organizasyon olarak dünyanın en önemli spor etkinliklerinden birin. 2013’te Türkiye ile WTA arasında anlaşma süreci bitince, ülke olarak aynı boyutlarda başka bir organizasyona ev sahipliği yapmanız gerekir. Ama yapamasak bile, bu şampiyona, arkasında daha tecrübeli genç sporcular, tenisi daha iyi bile seyirciler ve daha bilgili basın mensupları bırakmış olur…’’

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017