Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İpek Soylu Kimdir? İpek Soylu Röportajı

Bu yıldan itibaren ismini sıklıkla duyacağınız, Türk tenisinin yeni markası olma yolunda ilerleyen İpek Soylu, 2012’ye girerken evinin kapılarını Tenis Dünyası’na açtı. Henüz 15 yaşındaki gencecik yıldız adayı, kısa ama sürükleyici tenis hikayesiyle birlikte hayallerinizi bizimle paylaştı.
İpek Soylu Kimdir? İpek Soylu Röportajı
Son dönemde herkesin konuştuğu genç yıldız adayı İpek Soylu’nun evindeyiz. Annesi Serpil Hanım ve yolundan giden kardeşi İrem ile birlikte karşılıyor bizi İpek… ATDSK’da tenis kaptanı olan baba Sermet Bey ise, işleri dolayısıyla Adana’da. Sade, düzenli ve huzurlu bu evde tanıştığımız İpek, 15 yaşından beklenmeyecek oranda gün görmüş ve hayata bakışı net bir profil çiziyor.

Düşünün: Yaşıtları ‘yazma’ eyleminden sadece cep telefonlarındaki sesli harfi olmayan kelimelerle atılan mesajları anlarken, o yıllardır günlük tutuyor ve hayatta öğrendiği her şeyi kayıt altına alıyor. Harika resimler çiziyor ve konuştuğu İngilizce ile İtalyanca’nın yanına üçüncüsünü (Almanca) koymak için çaba gösteriyor.

İpek Soylu, iki yıl önce İstanbul’a geldiğinde bu kızın önemli yerlere yükselebileceğini düşünenler çoğunluktaydı. Ama devasa ‘kaybolan yetenekler’ gemisinin yeni bir yolcu beklediğini söyleyenler de vardı. Aradan geçen iki yıl, bizi son sözü söyleyecek aşamaya getirmedi. Ama dünya gençler sıralamasında ilk 100’ü zorlayan, Türkiye 18 yaş şampiyonu olan ve büyüklerde şimdiden maç kazanmaya başlayan 15 yaşındaki bir yıldız adayı olarak, adaşı İpek Şenoğlu’ndan sonra profesyonel turda anılacak aynı isimli ilk oyuncunun kendisi olacağını söyleyebilecek durumdayız.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017