Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

iPhone 5’in Artıları ve Eksileri

Akıllı telefon almayı düşünen birçok kişinin kafasında “Android mi iPhone mu” sorusu yer alıyor. Biz de durumu sizin için biraz daha basitleştirerek Apple’ın son marifeti iPhone 5’in artılarını ve eksilerini sıraladık.
iPhone 5’in Artıları ve Eksileri
iPhone 5’in donanımındaki geliştirmeler cihazın hızını belirgin bir şekilde arttırmış. Akıllı telefonundan yüksek performans bekleyen kullanıcıları memnun edecek seviyede olduğunu söyleyebiliriz. iPhone 5 ile birlikte gelen harita uygulaması son derece başarısız. İnternette şaka konusu olan Apple Maps, kullanıcılarından da büyük toplayarak gündeme gelmişti.

112 gramlık ağırlığı ile iPhone 5, kendi sınıfındaki telefonlar arasında en hafiflerden bir tanesi. Telefonunuzdan ağırlığı önemli bir faktörse iPhone 5 bu açıdan yüzünüzü güldürecektir. Standartların dışındaki Lightning girişi, iPhone kablonuz yanınızda değilken sizi büyük bir arayışa sokabilir. Standart USB kabloları ne yazık ki iPhone 5 ile uyumlu değil.

Apple’ın tasarımdaki tercübesi, iPhone 5’te kendisini belli ediyor. iPhone 4S’ten her ne kadar çok farklı olmasa da yeni gelen detayların göze hitap ettiğini söylemek mümkün. iPhone 5’in uzayan ekranı ve değişen çözünürlüğü tahminimizce uygulama geliştiricilerin yüzünü pek güldürmemiştir. Çünkü birçok uygulama bu yeni çözünürlüğe uyumlu değil.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017