Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Irak Tüccar Değil Sanayici İstiyor

Irak ile siyasi ilişkiler inişli çıkışlı olsa da Kürt Bölgesi ile istikrarlı bir ekonomik işbirliği var. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi, Ortadoğu’daki tüm gergin siyasi atmosfere rağmen bu ilişkileri daha ileriye götürmek istiyor.
Irak Tüccar Değil Sanayici İstiyor
Suriye krizinin Türkiye’ye dönük siyasi, sosyal ve ekonomik faturası gün geçtikçe kabarıyor. İki ülke arasındaki krizinin ne yönde seyredeceği ise bilinmiyor. Bu konuda kafalar son derece karışık. Suriye ile yaşanan gergin süreç, son dönemde Türkiye Irak ilişkilerine de yansıdı.

Türkiye Irak ilişkileri, uzun süredir Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi’nin Türkiye’de ikamet etmesi ve çeşitli görüşmeler yapması nedeni le zaten sıkıntıda idi. Son dönemde Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki Kürt oluşumuna dönük Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile girdiği ilişkiler ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Türkmen Bölgesi’ne yaptığı ziyaret Irak Merkezi Hükümeti tarafından eleştiri bombardımanına tutuldu. Hatta Türkiye büyükelçisinin Irak’tan çıkması dahi teklif edildi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017