Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İş Alımlarında Dikkat Edilen Noktalar Nelerdir?

CarcerBuilder tarafından ortaya konan istatistikler işe başvuran adayların yüzde 53 gibi yüksek bir oranın gerek özgeçmişlerinde gerekse sözlü mülakatlar sırasında hatalı bilgi verdiğini ortaya koydu.
İş Alımlarında Dikkat Edilen Noktalar Nelerdir?
CarcerBuilder tarafından yapılan araştırma sonucunda işe başvuran adayların yüzde 53 gibi yüksek bir oranın gerek özgeçmişlerinde gerekse sözlü mülakatlar sırasında hatalı bilgi verdiğini ortaya koydu. 3100 işe alım menajerinin yüzde 49’u, iş başvurusu yapan adayın özgeçmişinde uydurma bilgi yakaladığını açıklıyor. Yapılan tüm başvurular içinde yüzde 34’lük bir oran, iş deneyimi, eğitim ve iş yetenekleri konusunda yalan söylerken, yüzde 9’luk bir oran üniversite mezuniyeti, çalıştıkları iş yerleri ve referans isimleri gibi kilit konularda yanlış ve uydurma bilgi verdi.

Adayların yüzde 1’i eski iş yerlerinden ayrılma nedenlerini yanlış bildirdi. Bu alanda açılan davaların maliyeti ise yaklaşık 40 milyon dolar civarında. Araştırma sonuçlarına göre, yanlış işe alımın maliyeti ise şirketin yıllık kazancının yüzde 30’una kadar yükselebiliyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017