Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İş Dünyası Kitabın E-Halini Sevdi

Amazon.co.uk'in açıklamasına göre 2012'nin ilk 8 ayında satılan her 100 kitaba karşılık 114 e-kitap satıldı. Türkiye'de ''e-kitabın en çok satanları'' arasında yönetim, finans ve marka kitapları geliyor.
İş Dünyası Kitabın E-Halini Sevdi
Çok değil 8-10 yıl önce e-kitap hayatımıza ilk girdiğinde kabul görüp görmeyeceği tartışılıyordu. Ancak dijital inovasyon çağı her şeyi değiştirdiği gibi, e-kitabı a günlük yaşamın bir parçası haline getirdi. Herkes bu inovasyonu çok sevdi… İnternetin en büyük perakendecisi Amozon’un bugün globaldeki toplam satışlarının yüzde 35’ini e-kitap oluşuruyor. Koca bir kütüphaneyi bir ‘tık’ ile ulaşabilir hale getiren e-kitaba gösterilen ilgi, Türkiye’de de giderek artıyor.

E-kitap satışları anlamına global pazardan ABD yüzde 13, İngiltere yüzde6 pay alıyor. Idefix’in son yayınladığı araştırmaya göre ise Türkiye’nin e-kitap satışındaki global payı binde 4. Avrupa ülkeleri ve Brezilya dahil olmak üzere gelişmekte olan Çin ve Rusya gibi ülkelerde sektör, dinamik bir büyüme içerisinde. ABI Research’ün verilerine göre dünyada e-kitap 2012’de yaklaşık 15 milyon, 2013’te ise 30 milyon kullanıcıya ulaşacak.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017