Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İş Dünyasında Genç Patronlar Dönemi

Türkiye’de aile şirketlerinin ağırlığı var… Bu şirketlerde kurucuların ardından gelen genç kuşak, şimdilerde 30-40 yaş aralığına ulaştı. Babalar ise artık en olgun dönemlerini yaşıyor. Bu tablo iş dünyasında büyük bir kuşak değişimine doğru yaklaştığımızı gösteriyor.
İş Dünyasında Genç Patronlar Dönemi
Aile şirketleri konusunda uzman Haluk Alacaklıoğlu, bu durumu, “10 yıl içinde yönetimin yüzde 75’i el değiştirecek.” diyerek açıklıyor. Ailelerin ‘genç patronları’, şirketlerde söz sahibi olmaya başladı bile, hatta bazıları kısmen yönetimi devraldı. Büyüklerin rehberliğinde, hızla işlerin hakimiyetini alan genç kuşak, yakında tamamen yönetimde hakim konuma geçecek. Genç patronlar dönemi olarak tanımlayabileceğimiz bu büyük kuşak değişiminin sonuçlarını çok yakında görmeye başlayacağız.

İşte Turkishtime yeni kuşağın ‘genç patronları’ ile görüştü. Onları sizlere tanıştırmaya, özelliklerini, vizyonlarını ortaya koymaya çalıştı…

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017