Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İş Gücünün Yarısı Yeni İş Arıyor

Kelly Services tarafından ortaya koyulan bir araştırmaya göre, dünyada iş gücünün yarısından fazlası işinden mutsuz ve aktif olarak yeni iş arıyor. İşlerini değiştirmek istemeyenler ise yaptıkları işe daha fazla anlam katmanın yollarını arıyor.
İş Gücünün Yarısı Yeni İş Arıyor
Ortadoğu-Afrika, Asya ve Amerika ülkelerinde yaklaşık 170 binin üzerinde farklı jenerasyondan çalışan arasında yapılan ve Kelly Services tarafından ortaya koyulan araştırmaya göre, yalnızca yüzde 44’lük bir oran işverenleri tarafından değer gördüğünü düşünüyor. Yüzde 66’lık büyük bir oran ise değer görmediğini düşünüyor ve önümüzdeki yıl farklı bir organizasyonda yer almak istediğini söylüyor.

İş değiştirmek isteyenlerin yeni işlerinde aradıkları ilk özellik çalışacakları şirketin iyi bir repütasyona sahip olması. Yüzde 58’lik bir oran doğru firmayla çalışmak istediğini belirtiyor. Katılımcıların yüzde 52’si ise iyi bir lokasyonun tercihinde etkili olduğunu söylüyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017