Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İş Güvenliği Eğitimleri Bursa'da Bilgemed Farkı İle

4857 sayılı İş Kanunu işverene yeni yükümlülükler getirmiştir. Bu kanunun 82. Maddesine göre, devamlı olarak en az 50 işçi çalıştıran, altı aydan fazla...
İş Güvenliği Eğitimleri Bursa'da Bilgemed Farkı İle
Yasal Zorunluluk

4857 sayılı İş Kanunu işverene yeni yükümlülükler getirmiştir; Bu kanunun 82. Maddesine göre, devamlı olarak en az 50 işçi çalıştıran, altı aydan fazla sürekli işlerin yapıldığı işyerlerinde işverenler; İşyerinde iş güvenliği önlemlerinin sağlanması, İş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenmesi için alınacak önlemlerin belirlenmesi, Uygulamaların izlenmesi hizmetlerini yürütmek üzere; İşyerindeki işçi sayısına, İşyerinin niteliğine, Yapılan işin tehlikelilik derecesine göre bir veya daha fazla mühendis veya teknik elemanı görevlendirmekle yükümlüdür.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği Kapsamında:
İşyerinde sağlıklı çalışma ortamının ve güvenliğin sağlanması ve sürdürülebilmesi için;

1. İşveren, her işçinin çalıştığı yere ve yaptığı işe özel bilgi ve talimatları da içeren sağlık ve güvenlik eğitimi almasını sağlamak zorundadır.

    Bu eğitim özellikle;

  • a. İşe başlamadan önce,
  • b. Çalışma yeri veya iş değişikliğinde,
  • c. İş ekipmanlarının değişmesi halinde,
  • d. Yeni teknoloji uygulanması halinde yapılır.
Eğitim, değişen ve yeni ortaya çıkan risklere uygun olarak yenilenir ve güvenlik riskleriyle ilgili yeterli bilgi ve talimat almaları sağlanır.

2. İşveren, başka işyerlerinden çalışmak üzere kendi işyerine gelen işçilerin yaptıkları işlerde karşılaşacakları sağlık ve güvenlik riskleri ile ilgili yeterli bilgi ve talimat almalarını sağlar.

3. Sağlık ve güvenlikle ilgili özel görevi bulunan işçi temsilcileri özel olarak eğitilir.

Eğitimin Amacı
Çalışanlarımızın İş Sağlığı ve Güvenliği konularında bilgilendirerek, bu alandaki hataları minimuma indirmek ve daha güvenli çalışmalarını sağlamaktır.

Hedefler
1. Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak,

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017