Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İş Hayatında Erkek Egosu!

İş hayatında başarının sırrı ego tatmini ve kontrolünden geçiyor. İyi bir yöneticinin çalışanlar arasında ego dengelerini iyi kurması şart. Ego ayrıca işyerinde kadın sayısının azlığından, anne-baba ve çocuk arasındaki ilişkilere kadar birçok şeyi belirliyor.
İş Hayatında Erkek Egosu!
İnsan yaşamının ayrılmaz parçası olarak bilinen ego, iş hayatında başarının altın anahtarı olarak görülse de her şeyin olduğu gibi onun da fazlası insana zarar veriyor. İnsanı hırslandıran, başarıya götüren bir dürtü olan egoyu yönetmek gerçek bir hüner.

Şirket yöneticilerine egolarını nasıl kontrol altında tutarak iş verimini en üst noktaya çekeceğinin eğitimini veren Kalsedon Danışmanlık’ın kurucusu, kariyer danışmanı Nesrin Gökpınar’dan bilgi aldık. Ego nedir, iş yaşamında kontrol altında tutulamayan ego kişiye nasıl zarar verir ya da başarılı bir iş hayatının itici gücü haline nasıl getirilir merak ediyorsanız, işte cevaplar...

Nesrin Gökpınar’a göre ego aslında kişinin gerçek kişiliğinin tam tersi. Kişinin sakin kafayla düşündüğünde kendine pek yakıştıramayacağı şeyleri yaptıran bir dürtü. Ama iş hayatının stres ve mücadele dolu anlarında kişinin verdiği bir tür savunma mekanizması tepkisi. İnsan, doğası gereği hep daha fazlasını istediği için zaman zaman egonun tuzaklarına kapılabiliyor. Tatmin olmayı, takdir edilmeyi bekleyen her çalışan egonun çekici tuzaklarına düşebiliyor. Ego tatmin edildiği sürece kişiye yeni başarılara yelken açması için itici bir güç olabiliyor ama tatmin edilemeyen ego hem sahibine hem de çevresindekilere hayatı zehir ediyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017