Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları Nedir?

2011 yılında iş kazaları, ölüm ve meslek hastalığı sayıları ile iş kazası ve meslek hastalığı sonucu malul sayıları arttı. Türkiye’de iş kazaları oranı yüzde 99,3, meslek hastalıkları ise binde 7 oranında gerçekleşti.
İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları Nedir?
TMMOB Makine Mühendisleri Odası (MMO) tarafından hazılanan “İşçi Sağlığı ve Güvenliği Oda Raporu”, 4-6 Mayıs 2012 tarihleri arasındaki “İşçi Sağlığı ve Güvenliği Haftası” dolayısıyla açıklandı. Raporda yer verilen veriler, bu alanda acil önlem alınmasını şart koşuyor.

İş kazaları ve meslek hastalıkları, esasen sermayenin azami kar hırsı ve çalışma yaşamına yönelik politikaların emek aleyhine oluşmasından kaynaklanmaktadır. İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği, devamlı olarak en az 50 işçi çalıştıran işyerlerinde “İş Sağlığı ve Güvenlik Kurulu” oluşturması veya işyeri dışında kurulu ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden hizmet alınmasını düzenlemektedir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017