Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İş Yaşamında Duygulara Yer Var Mı?

İş yaşamında duyguya yer olmadığı söylenir. Bunu söyleyenler duygu kelimesinin anlamını zayıflık olarak algılarlar. Çünkü iş yaşamında duygulara yer verirsek, doğru ve kesin kararlar alamayız diye düşünürler.
İş Yaşamında Duygulara Yer Var Mı?
Duygu durumunu uyandıran koşula bir ad veririz ve verdiğimiz ada göre de dışarıya ifade ederiz. Aynı durum karşısında farklı algılar oluşturduğunda, duygunun adı ve dışa vurumu da farklı olacaktır. Örneğin iş yerinde denetleme olacağı haberi A kişisi için “Şimdi sırası değil, işlerim aksayacak, öfkeliyim” cümlesini kurdurabilirken, B kişisinin algısı farklı olabilir.

Duygular insan için gereklidir. Duygular, kişinin yaşama kabiliyeti belirler. İyiye yaklaşma, kötüden uzaklaşma gibi davranışsal yanıtlarımızı duygular sağlar. Çeşitli eylemler için bizi hazırlar. Davranışlarımızı duygular şekillendirir. Sosyal etkileşimimizi düzenlerken, sözel olmayan iletişimimizi kolaylaştırır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017