Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İş Yaşamında Yazılı Olmayan Kurallar

Yazılı kurallar kelimesi bize bürokrasiyi, cezayı, katı yönetimi çağrıştırıyor. Çalışma hayatının modern insanı talimatla yönetilmek yerine, benimsediği iş süreçleri ve toplumsal davranışlarla hareket ediyor. En azından çoğu ofis için bu böyle. Ancak yazılı olmayan kurallar için durum biraz daha farklı…
İş Yaşamında Yazılı Olmayan Kurallar
Kural kelimesi duyulduğu ilk anda insanı yorar, sıkar ve bir iç sıkıntısı verir. Kuralların zararından çok yararını görsek de bu böyledir. Bazı algılarımızı nedense kolay kolay değiştiremeyiz. Kuralların bir adım ötesindeki yazılı kurallar kelimesi ise bize bürokrasiyi, cezayı, katı yönetimi çağrıştırır. Başımız her sıkıştığında yazılı kurallardan medet umsak da bu böyledir.

Bugün şirketlerimizde pek çok yazılı kural mevcut ancak bunlar talimatlar şeklinde hayatımızın içinde yer bulmuyor. Çalışma hayatının modern insanı talimatla yönetilmek yerine, benimsediği iş süreçleri ve toplumsal davranışlar ile doğal olarak kurallar dahilinde hareket ediyor. Bundan dolayı bir iç sıkıntısı da duymuyor. En azından çoğu ofis için bu böyle.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017