Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İşe Girişte Yüksek Lisans Avantajları

Son yıllarda pek çok kişi kariyer hayatında rekabet edici donanım olarak gördüğü için yüksek lisans yapıyor. Hatta şirketler bu konuda çalışanlarına maddi destek de sağlıyor. En çok talep gören yüksek lisans programının MBA olduğu görülüyor. Onu pazarlama, mühendislik ve hukuk izliyor.
İşe Girişte Yüksek Lisans Avantajları
Üniversiteli oranının yükselmesi ile birlikte lisansüstü eğitimi artık kariyer serüvenine başlayacak gençler için bir gereklilik olmaya başladı. Çünkü yüksek lisans, ilerleme ve işe girişin sürecinde rekabet edici donanımlardan biri haline geldi. Özellikle yüksek lisans eğitiminde spesifik konularda uzmanlaşma, şirketler için tercih edilir oldu. Bunun yanında eğitim seviyesinin yükselmesi de bireyleri daha fazla araştırma ve bilimsel çalışmaya yönlendiriyor ki bu da lüsansüstü eğitime olan talebi artıran diğer bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Kimi, ünüversite mezuniyetinin hemen akabinde yüksek lisans yapmayı tercih ediyor, kimileriyse iş hayatına girişle birlikte bir gereklilikle lisansüstü eğitim almaya karar veriyor. Özellikle teknolojinin çok hızı değişiyor olması yeni bilgilerle donanmak isteyenleri yüksek lisans programlarına kaydolarak güncel bilgilere ulaşma ihtiyacını çözmeye itiyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017