Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Islanan Cep Telefonunuzu Nasıl Kurtarırsınız?

Sağanak yağmurda cep telefonunuz, çaldı, cebinizden çıkardınız, derken 500 avronuz kanatlanıp uçuverdi! Sakın paniklemeyin, işin sırrı akıllı telefonu akıllıca kurutmakta.
Islanan Cep Telefonunuzu Nasıl Kurtarırsınız?
Akıllı ya da sıradan bir cep telefonu suya düşerse ne olur? Şansınız yaver gittiyse hiçbir şey! Eğer sudan hızla çıkarıp sallayacak kadar hızlı davrandıysanız alet büyük ihtimalle hiçbir sorun çıkarmayacaktır.

En büyük risk, ekran için geçerli. Çünkü su, beraberinde toz ve diğer yüzen parçacıklar taşıyorsa görüntüde bozulma gerçekleşebilir. Peki, cep telefonunuz sırılsıklam olduysa ne yapacaksınız? Sizin için, ardışık sırada takip edebileceğiniz altı önlemimiz var. Bunların hepsini uygulamanız gerekmiyor. Çoğu zaman aleti mümkün olduğunca söküp kurumaya bırakmak yeterli oluyor. Ancak daha başka sorunlar çıkarsa, diğer adımları da uygulayabilirsiniz.

Bir ipucu daha: Her cep telefonun içinde suyla temas anında renk değiştiren etiketler bulunur. Böylece servis teknisyenleri aletin sıvıyla temas edip etmediğini, ettiyse de nemin nereye kadar işediğini hemen anlayabilir. Cep telefonunuzu kurulayıp onlara gönderseniz bile, garanti kapsamı dışında kalacaktır.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017