Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İSS Verizon Servis Edilecekleri Kendi Seçmek İstiyor

Amerika'daki internet servis sağlayıcı(İSS) Verizon kullanıcıların internette nelere erişebileceklerine kendi karar vermek istiyor.
İSS Verizon Servis Edilecekleri Kendi Seçmek İstiyor
Amerika’da hizmet veren internet servis sağlayıcı (İSS) Verizon, müşterilerinin internette nelere erişebileceğine kendi başına karar vermek istediğini belirterek ABD Temyiz Mahkemesi’ne başvurdu. Bilindiği üzere ABD’de internet üzerinde Türkiye’de benzer şekilde hükümet eliyle sansür uygulanmıyor ve genel olarak İSS’ler, müşterilerinin internette kayıtsız şartsız erişmesine olanak sağlıyor.

Verizon ise “Geniş bant hizmet sağlayıcıların ‘düzenleyici takdir/karar’ yetkisi olmalı.’’ diyor. Verizon’a göre: “Tıpkı bir gazetenin hangi içeriği yayımlayıp yayımlamayacağına ve nerede yayımlayacağına karar verebildiği gibi geniş bant sağlayıcıları da bazı içeriklere diğer sağlayıcılardan farklı davranabilir.”

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017