Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

İşsizlik Düşüyor

İşsizlik oranının Google aramaları üzerinden de hesaplanabileceğini düşünür müydünüz? Evet, herşeye kadir Google bunu da yapabiliyor!kariyer.net'e yapılan girişlerde de yüzde 34'lük bir artış var.
İşsizlik Düşüyor
Google aramaları üzerinden işsizlik oranlarını tahmin eden araştırmalar daha önce ABD, Almanya ve israil iş piyasası için uygulandı.

-Kariyer.net Genel Müdürü 2009 yılında Diyarbakır, Şırnak ve Ağrı illerinden kariyer.net'e yapılan girişlerde de yüzde 34'lük bir artış var.

ilişkin işsizlik grafiği ile Google'daki bazı kelimelerin aranma grafikleri benzer eğriler çiziyor. TÜİK'te en son 2008 yılının tüm yıla ait aylık verileri bulunuyor. Bu yıla ait aylık işsizlik rakamlarını dikkate aldığımızda şubat ayında yüzde 11,9 ile ocak ayından daha yükseğe çıktığı görülüyor.

Haberin tamamı için tıklayınız...

Türkiye'de İşsizlik

Dergilerde yayınlanan işsizlik haberlerini buradan okuyabilirsiniz...
Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017